Tepelná čerpadla

Rozhodli jste se pro vytápění domácnosti nebo jiného objektu tepelným čerpadlem? Poradíme vám s výběrem, provedeme montáž a uvedení do provozu i následný servis.

Tepelná čerpadla vduch-voda

vzduch – voda

Tepelná čerpadla zeme-voda

země-voda

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

vzduch-vzduch

Tepelná čerpadla voda-voda

voda-voda

– Druhy-

Je tepelné čerpadlo pro vás?

Ano, pokud:

 • Máte střední nebo větší objekt (nad 4 kW)
 • Chcete šetřit přírodu i peněženku
 • Nemáte čas nebo se nechcete zaobírat topením tuhými palivy
 • Zvažujete zvýšení efektivity vytápění díky kombinaci s podlahovým vytápěním

– Výhody –

Výhody tepelného čerpadla:

 • Nižší náklady na provoz (oproti plynu cca o 50 %, oproti elektřině cca o 70 %)
 • Šetříte životní prostředí
 • Vytápí, ohřívá vodu i chladí, takže nepotřebujete klimatizaci ani bojler
 • Je dálkově ovladatelné (můžete si zatopit z auta při návratu z dovolené)
 • Nemusíte uskladňovat tuhá paliva, přikládat nebo vynášet popel
 • Na tepelné čerpadlo můžete získat dotaci od státu. Vyřídíme za vás žádost o její získání.

Nevýhody tepelného čerpadla:

 • Vyšší pořizovací cena
 • Hluk (lze vyřešit dobrým umístěním)
 • Během výpadku elektřiny nevytápí
tepelna-cerpadla-vyhody-nevyhody-srovnani-servis

Typy tepelných čerpadel

Vzduch-voda

Voda v zásobníku nebo v topném systému je ohřívána venkovním vzduchem. V případě chladnějšího počasí je třeba mít záložní zdroj tepla.

 

Země-voda

Teplo je do čerpadla přiváděno ze zemského masivu. Zajišťuje vytápění během celého roku, nezávisle na počasí.

Vzduch-vzduch

Čerpadlo odebírá teplo zvenku. V případě chladnějšího počasí je třeba mít záložní zdroj tepla.

 

Voda-voda

Voda v zásobníku nebo v topném systému je ohřívána teplem ze spodních vod. Zajišťuje vytápění během celého roku, nezávisle na počasí.

Spokojení zákazníci

Andrea S., Golčův Jeníkov

„Aktuálně s přítelem řešíme stavbu rodinného domku a jelikož vytápění není naše parketa, rozhodli jsme se již od začátku oslovit profesionály. Ivo s Václavem z Dr. Kotel nám ochotně pomáhají s výběrem nejvhodnějšího způsobu vytápění domu, následně kotle a podlahového topení. Je jasné, koho za rok oslovíme, až budeme ve fázi montáže plynového kotle a instalace podlahového topení. Děkujeme za vstřícný přístup!“

Antonín B., Praha

„Objednali jsme si firmu Dr. Kotel na servisní prohlídku kotle, kluci provedli odborný servis a regulaci topného systému, čímž nám klesly roční náklady cca o 10 %. Ušetřené peníze použijeme v budoucnu na rekonstrukci kotelny v našem bytovém domě. Chválíme profesionální přístup.“

Jaroslav S., Praha:

„Jako rodině s 2-letým prckem nám Dr. Kotel vyšel absolutně vstříc, rychlé jednání, za 14 dní jsme již topili na krásných 22 stupňů a topíme dodnes. Jednoduché ovládání čerpadla zvládne každý. Ještě chci dodat, že i po výpadku proudu servisní technik dojel ihned a okamžitě pomohl.“

– Reference –

Spokojení zákazníci

p

Otáčení zastavíte přejetím myši nebo prstu.

Andrea S., Golčův Jeníkov

„Aktuálně s přítelem řešíme stavbu rodinného domku a jelikož vytápění není naše parketa, rozhodli jsme se již od začátku oslovit profesionály. Ivo s Václavem z Dr. Kotel nám ochotně pomáhají s výběrem nejvhodnějšího způsobu vytápění domu, následně kotle a podlahového topení. Je jasné, koho za rok oslovíme, až budeme ve fázi montáže plynového kotle a instalace podlahového topení. Děkujeme za vstřícný přístup!”

Jaroslav S., Praha:

„Jako rodině s 2-letým prckem nám Dr. Kotel vyšel absolutně vstříc, rychlé jednání, za 14 dní jsme již topili na krásných 22 stupňů a topíme dodnes. Jednoduché ovládání čerpadla zvládne každý. Ještě chci dodat, že i po výpadku proudu servisní technik dojel ihned a okamžitě pomohl.”

Irena B., Praha

„Chlapi z firmy Dr. Kotel dělají čest svému jménu. Zavolali jsme je v lednu k našemu postarším churavějícímu plynovému kotli. Je pravda, že už nám slouží dobrých 15 let a je možné, že jiní “odborníci” by ho odepsali a nám by tím připravili uprostřed zimy velké starosti se sháněním nového kotle. Ne však Dr. Kotel. Několik šikovných a profesionálních zásahů a pacient byl znovu nahozen. Jako bonus jsou technici příjmení, milí a komunikativní. Jsme jim moc vděční a už se od jiných “léčit” nenecháme.”

Antonín B., Praha

„Objednali jsme si firmu Dr. Kotel na servisní prohlídku kotle, kluci provedli odborný servis a regulaci topného systému, čímž nám klesly roční náklady cca o 10 %. Ušetřené peníze použijeme v budoucnu na rekonstrukci kotelny v našem bytovém domě. Chválíme profesionální přístup.”